Hriczu Családi Fürjészet

Kis tojásba zárt egészség, avagy jobb ma egy fürj, mint holnap egy túzok

 

Fürj tojásának és húsának élettani hatása


A fürj tojása és húsa egyaránt  ajánlott fogyasztásra, mivel:

  • A fürjnek sem a tojása, sem a húsa nem tartalmaz szalmonellát.
  • Gasztronómiai szempontból a fürj húsa az egyik legfinomabb és legmegbecsültebb húsfajta. Alacsony zsír- és koleszterin tartalma diétás és gyógyító alternatívát jelenthet a különböző megbetegedésekben szenvedőknek (elhízás, magas koleszterinszint, cukorbetegség, diétára kényszerültek, méregtelenítő kúrát végzők).
  • Elősegíti az agy jobb működését.
  • Pozitívan befolyásolja a gyerekek szellemi fejlődését, fejlődésben levő gyermekek csontozatát erősíti.
  • A nagymennyiségű foszfor, kálium és vas javítja a memóriát. 
  • Az a személy, aki rendszeresen fogyaszt fürjtojást, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz és nő a stressz-tűrő képessége is.
  • A fürjtojás elősegíti a mérgek eltávolítását a testből, erősíti a csontokat, a prosztata, szív-, máj-, vese-, gyomor-, hasnyálmirigy és más létfontosságú szervek gyógyítását.
  • Nincs ellenjavallat a fogyasztásával  kapcsolatban, mert ellentétben a csirketojással, a fürjtojás nem emeli meg a koleszterin szintet.
  • A fürjtojás lizozimot is tartalmaz, amely a nyolc esszenciális aminosav egyike. Gátolja a káros mikroorganizmusok fejlődését a szervezetünkben.
  • A fürjtojás a tyúktojáshoz viszonyítva ötször több foszfort, hétszer több vasat és szinte tízszer több B-vitamin-komplexet tartalmaz. Jelentős mennyiségben A, C, D3, E vitaminokat, kalciumot, káliumot, rezet, fluoridot, vasat, mangánt, molibdént, foszfort, ként, cinket tartalmaz. 
  • ·A fürjtojásban megtalálható az összes szükséges elem melyet a szervezet igényel. Különösen jelentős a szilícium-molibdén tartalma, melynek szervezetre gyakorolt hatása a jó közérzet, a normális véráramlás, a biokémiai reakciók végrehajtása a szervezetben. Magas az aminosav-koncentrációja is.

A fürjtojás a legegészségesebb az összes háziszárnyas tojásai közül.  A fürjtojás részei az emberi szervezetben ott koncentrálódnak ahol szükség van rá és mindent, ami az emberi szervezetből hiányzik, teljes mértékben kipótolják. A fürjtojást fogyaszthatjuk sütve, főzve, de az igazi hatást nyersen érhetjük el. Gyerekeknek, felnőtteknek, időseknek és betegeknek is ajánlott fogyasztása.

Hogy miért?

A test erősítése és az immunrendszer egyensúlyának helyreállítása

Ha szükséges anyagok hiányoznak az emberi szervezetből (aminosavak, vitaminok, ásványi anyagok), akkor az különböző betegségek kialakulásához és az immunrendszer gyengüléséhez vezethet. Gyógyítása  nagymennyiségű természetes vitaminok, ásványi anyagok és esszenciális aminosavak rendszeres használatával, bevitelével történhet meg. (Mára már bizonyított tény, hogy a nem természetes eredetű, mesterséges vitaminok felesleges mennyiségét nem képes az emberi szervezet sem beépíteni sem pedig kiüríteni magából és ellentétes hatást –daganatos megbetegedéseket is- okozhatnak.) Ezen anyagok természetes bevitelére egyedülálló alkotóelemeinek köszönhetően a fürjtojás a legalkalmasabb. Rendszeres fogyasztása mellett a hasznos anyagok felgyülemlenek a szervezetben, ezáltal az immunrendszer megerősödik és a különféle betegségek megszűnnek.

 

Klinikai vizsgálatokkal, kutatásokkal igazolták, hogy:

  • A fürjtojásban lévő összetevők alkalmazásával igen eredményes hatást érnek el különböző daganatos betegségek gyógyításában. Vizsgálatokkal igazolták, hogy az a nő, aki rendszeresen, megszakítás nélkül fogyaszt fürjtojást védett lesz az emlőrákkal szemben is.
  • Energianövelő hatása miatt a sebészeti beavatkozások és a rákkezelések természetes gyógymód kiegészítője.
  • Csökken, és rendszeres fogyasztásával megszűnik a frontérzékenység. Pozitívan hat a migrénes problémákra, ritkább-gyengébb lefolyású rohamok lesznek.
  • Az immunitást, az emésztőrendszer, a szív- és érrendszer tevékenységét normalizálja.
  • Folyamatban lévő akut és légzőszervi fertőzéseket gyerekeknél megszünteti. (pl. nátha, influenza)
  • Az asztma, a krónikus epehólyag-gyulladás, az idegrendszer és a szívbetegség is kezelhető. Asztmásoknak a fürjtojás mellett a fürj húsának fogyasztása is ajánlatos a kívánt hatás maximális elérése érdekében.
  • Jó hatással van a cukorbetegekre is. (CSAK natúr tojás fogyasztásánál)
  • Állapotos nők fogát és csontozatát nagymértékben megerősíti. (Ha 1 tojás héját lisztporrá őrölve egy pohár vízzel naponta kétszer fogyasztják.)
  • Fogyasztása fogszuvasodásra és hajhullásra is jó.
  • Csontritkulásban szenvedők tejjel és sajttal napi 5-10 fürjtojás fogyasztásával jó eredményt érhetnek el. (Nyersen tejjel keverve 5db. Főve, sajttal 10db tojás ajánlott.)
  • Az emberi szervezet bármely allergiát előidéző tárgyra, növényre, élőlényre immunis lesz vagy legalábbis jóval nehezebben lesz fogékony.
  • Ártalmas sugárzás ellen védelmet nyújt. Akit viszont súlyos sugárzás ér napi kb. 30 db fürjtojást ajánlatos fogyasztania.
  • Természetes afrodiziákum mivel sok foszfort, nyomelemet, vasat és B1, B2 vitamint is tartalmaz. Nőknél növeli a petesejtérését. Férfiaknál serkenti a hímivarsejt termelődését. A megfelelő vérkeringés helyreállításával illetve az idegrendszerre gyakorolt jótékony hatásának köszönhetően megszűnteti a merevedési problémákat. A nemi aktivitást serkenti mindkét nemnél.
  • Nagyban hozzájárul a terhes nők erőnlétének, egészségének megőrzéséhez és a magzat egészséges fejlődéséhez. Idegrendszerre gyakorolt jótékony hatása megelőzi a szülés utáni depressziót.
  • Csökkenti a magas vérnyomást, de hatásos a gyomorfekélyre, érelmeszesedésre, cukorbetegségre, vérszegénységre, asztmára, tüdőbajra, fejfájásra, szívinfarktusra.
  • Csökkenti a koleszterin szintet, felfrissíti és fiatalítja a szervezetet.
  • Egyes japán, orosz  és amerikai klinikákon tojáskúrákat is kidolgoztak. Ezek szerint:
    • A magas vérnyomás, az emésztési zavarok, a gyomorfekély, az érelmeszesedés kúrálására 120 db, 
    • a cukorbetegség, a migrénes fejfájás, májbetegségek, asztma, vérszegénység, vesebetegségek, tuberkolózis, kóros elhízás, köszvény, neuraszténia, szénanátha és az általános állapot javítása céljából alkalmazott kúrán 240 db tojást kell elfogyasztani. A felnőttek két napig 3 db, újabb két napig 4 db, majd a kúra befejezéséig napi 5 db tojást fogyasztanak el, a gyerekek az első napokon 1-2 db, a továbbiakban legfeljebb 3 db tojást ehetnek naponta.

Kúraszerű alkalmazásánál a tojást nyersen enyhén sózva, vagy cukrozva, vagy mézzel kell fogyasztani.  

A kúra  két hónap kihagyása után ismételhető. Akinek epebántalmai vannak, óvatosan, 1 db tojással kezdje a kúrát, és ha az epéje nem bírja, azonnal abba kell hagynia.

Mindezt összesítve tehát a fürjtojás, valóban a legbiztonságosabban fogyasztható és a legegészségesebb tojás. Nem csak immunerősítő, de a legtöbb betegséget gyógyítja, sőt megelőzhető kúraszerű fogyasztásával.

Fontos, hogy egyes betegségek esetén az előírt mennyiségnél ne fogyasszunk kevesebbet, ha egy nap nem vittük be a szervezetbe a megfelelő mennyiséget másnap fölösleges kipótolni a kimaradt adagot. Ha az előírt mennyiségnél többet fogyasztunk egyáltalán nem probléma, de ne vigyük túlzásba. 

Jótékony hatását a szervezetre már két hét elteltével elkezdi kifejteni, de mint minden más természetes gyógymód esetében jelentős és tartós eredményeket csak rendszeres, megszakítás nélküli, kúraszerű fogyasztás eredményez. Leghatékonyabb alkalmazása a nyers fogyasztás, de a szervezetre gyakorolt pozitív élettani hatásait főtt tojás formájában fogyasztva is kifejti. A főzés során ügyeljünk a főzési időre, mert a vitaminok 15 perces hőkezelés után teljesen megsemmisülnek. Természetesen a tojáskúrák alkalmazásánál is a legjobb hatásfok elérése érdekében szükséges lehet esetleges életmódváltás, koffeintartalmú és szeszes italok fogyasztása, dohányzás nem ajánlott, mert erősen csökkentik és késleltetik a jótékony hatásokat.

A tojásokat csak fogyasztás előtt mossuk meg. 

Fogyasztása ORVOSILAG ajánlott!

 

 

 

 

 

 

 Forrás: www.japanfurj.webatu.com; Czibulyás-Tóth; 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 28
Tegnapi: 42
Heti: 152
Havi: 932
Össz.: 197 148

Látogatottság növelés
Oldal: A fürj tojásának és húsának élettani hatása
Hriczu Családi Fürjészet - © 2008 - 2024 - hriczufurj.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »